BİZ DE VARIZ !

Biz De Varız !

Ne güzeldir birilerine umut olmaya çalışmak… Dertleriyle dertlenip “Daha fazla ne yapabilirim/yapabiliriz?” diyebilmek ne güzel bir erdemdir…

Takip ettiğimiz voleybolcuların en az on kere hikayelerinde görmüşüzdür  SMA’lı  çocuklar için yardımcı olmaya çalışan ve bizlerin de farkında olmamız için  bunları paylaşan;

 “Hadi arkadaşlar siz de küçük bir yardım edin, ailelerin bu yükü taşımalarında onlara birlikte yardımcı olalım, çocukların sağlıklarına kavuşmaları için birlikte hareket edelim” demeye çalıştıkları hikayelere hepimiz denk gelmişizdir.

Voleybolcularımız ayrı ayrı birçok çocuğumuza yardımcı olmaya çalışırken Türk Hava Yolları’nın başarılı liberosu Merve DALBELER voleybolcu arkadaşlarıyla birlikte farklı bir şey yapmaya karar verdi.  İnstagramda  SMA’lı Çocuklara Umut Ol!  sayfasını açtı. Bu sayfada SMA hakkında belki de çoğumuzun bilmediği  birçok bilgiyi bizimle paylaşıyor.

Sayfanın bir başka özelliğiyse; bağış yapan birçok voleybolcu arkadaşı önce şimdi de da formalarını vererek hem sayfanın tanıtımına katkıda bulunacaklar hem de fanlarının çekilişlere katılarak forma kazanmalarını sağlayacaklar. 

Merve’nin yukarıdaki video ve altındaki açıklamasında da belirttiği gibi şartlardan biri de bir SMA’lı çocuğumuza bağış yapıp dekontu maille göndermek.

Bizden istenilen de öyle çok yüksek meblağlar değil. Özellikle genç kardeşlerimiz şöyle düşünsünler; kargo parası kadar bir bağışa forma çekilişine katılmış olabilecekler. Formayı kazanmaktan çok fanı oldukları voleybolcularla  birlikte, yardıma ihtiyacı olan insanlar için uğraş vermiş olacaklar. 

Haydi arkadaşlar küçücük bir bağışla bir ailenin, bir çocuğun dualarında olalım.

Ne dersiniz?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: