Şimdi Bu Hoş Kubbenin Birer Yıldızıdır Onlar ve Adlarıyla Yaşayan, Yaşatanlar …

Şimdi Bu Hoş Kubbenin Birer Yıldızıdır Onlar ve Adlarıyla Yaşayan Yaşatanlar ...

 
Tam iş bi’mola vermişti ve ben de fırsat bu fırsat bi’moladerginin dokuzuncu sayısına kaçmışken Gülnur Görgün seni etiketledi bildirimi geldi.
 
Aslında hep tetikteyim, her sabah önce Gülnur Görgün’ün sayfasına bakıyorum bugün ansiklopediler nereye gitmiş diye.. Güne mutlu ve umutla başlamamızı sağlayan kaç kişi var ki hayatımızda diye düşünür, kendisinin haberi olmasa da teşekkür ederim de her sabah..
 
Voleybolun Unutulmazları ansiklopedileri şimdi de Hollanda’nın en eski, en köklü üniversitesinin kütüphanesine gitmişlerdi.
Bu bağış biraz farklıydı. Çok alışkındık arkadaşların birbirine ya da çocukların aileleri adına yaptıkları ansiklopedi bağışlarına ama bu kez bir baba kızı için bağışlıyordu. Ali Himmetoğlu kızı Ayşe için Hollanda’nın Leiden Üniversitesi’ne göndermişti ansiklopedileri.
 
Gülnur ablanın da dediği gibi;
“Hollanda’ya Leiden Üniversitesine günün birinde yolunuz düşer mi, onun adına duygularınızı yazıp imzalama şansınız olur mu bilemem ama anmak, adını hep yaşatmaya çalışmaya ben; “ölümsüzlük” diyorum.”
 
Ve her bağış Münir Özkul’un o meşhur tiradını da hatırlatır bana yeniden.
“Oynarken varızdır, yok olunca da sesimiz bu boş kubbede bir hoş sada olarak kalır. Bir zaman sonra da unutulur gider.”
Bu boş kubbede yok olup gitmeyecek her isim için;
Teşekkürler her gün ayrı bir kütüphaneye bağış yapan voleybol ailesi … Ve en kocamanından teşekkürler Gülnur Görgün, bu kubbenin aslında boş olmadığını, kocaman bir yüreğin yüzlerce yüreği peşinden uçurarak bu kubbeyi nasıl da rengârenk aydınlatacağını göstermeye devam ettiğin için ❤❤❤

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: